Nasza oferta

Oferujemy produkty chemiczne, akcesoria związane z ich aplikacjami oraz wsparcie techniczne przy ich stosowaniu. W naszej ofercie znajduje się ponad 200 produktów naszej marki – MULTIBOND oraz produkty innych, starannie dobieranych producentów. Współpracujemy z ok. 60-cioma firmami handlowymi w Polsce i kilkoma firmami w UE, które tworzą sieć handlową i oferują produkty MULTIBOND swoim klientom.

Poniżej skrótowa prezentacja naszej oferty (kliknij w tytuł dla pełnej prezentacji każdej serii produktów):

Kleje anaerobowe
MULTIBOND seria 5000

Kleje anaerobowe to jednoskładnikowe produkty stosowane do gwintów , połączeń „wał-piasta” oraz złącz płaskich (kołnierzowych). Utwardzają się wyłącznie w szczelinie metalowego złącza przy jednoczesnym odcięciu kontaktu z tlenem.

Kleje epoksydowe
MULTIBOND seria 1000

Kleje epoksydowe to w większości produkty dwuskładnikowe, do wielu zastosowań w produkcji i serwisach a także pracach modelarskich. Utwardzają się w wyniku właściwego wymieszania składników.

Kleje cyjanoakrylowe
MULTIBOND seria 400

Kleje cyjanoakrylowe, zwane też błyskawicznymi, łączą różne materiały i charakteryzują się bardzo krótkim czasem wiązania. Utwardzają się w cienkich spoinach w kontakcie z wilgocią powietrza.

Kleje poliuretanowe MULTIBOND seria 3000

Kleje poliuretanowe to jedno i dwuskładnikowe produkty do łączenia różnych materiałów konstrukcyjnych oraz izolacyjnych. Są w 100% -tach wodoodporne i posiadają znakomitą adhezję. Niektóre odmiany spieniają się podczas wiązania.

Kleje rozpuszczalnikowe
MULTIBOND seria 2000

Kleje rozpuszczalnikowe to płynne jednoskładnikowe produkty zawierające kauczuki lub polimery rozprowadzone w rozpuszczalnikach organicznych. Występują też w postaci aerozoli. Są łatwe i bardzo popularne w użyciu.

Kleje dyspersyjne (wodne)
MULTIBOND seria 2000

Kleje wodne to jednoskładnikowe produkty zawierające polimery zdyspergowane w wodzie. Często nazywane są klejami białymi. Stosowane są do klejenia drewna, papieru, kartonu, tkanin, filcu itp.

Kleje utwardzane UV
MULTIBOND seria 5500

Kleje utwardzane światłem UV to jednoskładnikowe produkty akrylowe reagujące na światło UV i tworzące przezroczyste spoiny w kilka sekund. Mogą również występować jako dwusystemowe UV/AN. Stosowane głównie do klejenia szkła ze szkłem, metalami lub niektórymi tworzywami.

Kleje MMA MULTIBOND seria 5800/5900

Kleje metakrylowe, znane też jako MMA, to produkty dwuskładnikowe o zróżnicowanym czasie wiązania przezroczyste lub wypełnione do konstrukcyjnego klejenia różnych materiałów. Wyróżniają się bardzo dobrą adhezją oraz wytrzymałością.

Kleje akrylowe
MULTIBOND seria 5700

Kleje akrylowe z serii 5700 to produkty jednoskładnikowe wspomagane aktywatorem lub dwuskładnikowe w systemie tzw. płytkiego mieszania. Służą do konstrukcyjnego klejenia metali, szkła, ceramiki, ferrytów itp. (aktualnie niedostępne w sprzedaży)

Masy klejące elastyczne
MULTIBOND seria ultra

Masy klejące to jedno i dwuskładnikowe kleje elastyczne na bazie MS-Polimeru oraz poliuretanu. Mają postać gęstej pasty i utwardzają się wilgocią z powietrza. Są wszechstronnym spoiwem do materiałów sztywnych i elastycznych, w 100% wodoodporne i odporne na UV.

Masy uszczelniające
MULTIBOND seria ultra

Masy uszczelniające to jednoskładnikowe produkty w postaci past na bazie silikonu oraz żywic syntetycznych do uszczelniania złącz pomiędzy różnymi materiałami. Masy silikonowe przybierają postać miękkiej gumy a masy żywiczne nie utwardzają się, pozostając w formie plastycznej.

Taśmy klejące
MULTIBOND seria stick

Taśmy klejące występują w postaci jedno lub dwustronnie klejących produktów na różnych nośnikach: piance, folii, folii zbrojonej włóknem, flizeliny lub też folii metalowej. Lepiszczem są tu akryle, kauczuki lub butyl i poliizobutylen. Występują w różnych szerokościach i długościach.

Aktywatory i Primery
MULTIBOND seria 700

Aktywatory są produktami wpływającymi na prawidłowe utwardzanie się klejów. Primery wpływają na powierzchnie klejonych materiałów w celu podniesienia ich przyczepności (adhezji). Stosowane głównie z klejami anaerobowymi, cyjanoakrylowymi, klejami PU do szyb samochodowych.

Zmywacze i rozpuszczalniki
MULTIBOND seria 6000

Środki tej grupy spełniają trzy zadania: odtłuszczają powierzchnie przed klejeniem, usuwają różnego rodzaju zabrudzenia, rozpuszczają stare powłoki klejowe, farby i lakiery oraz folie. Zawierają różnego rodzaju rozpuszczalniki jak również występują w postaci silnych detergentów o niskim lub wysokim pH.

Środki kosmetyczne i BHP
MULTIBOND seria 6900

Środki ochrony osobistej służą głównie skutecznemu usuwaniu zabrudzeń rąk i odzieży powstałych w wyniku prac warsztatowych jak również pielęgnacji skóry po umyciu. Dodatkowo dezynfekują skórę dłoni jak również powierzchnie użytkowe w miejscu pracy zwalczając wirusy i bakterie.

Środki smarne
MULTIBOND seria 8000

Środki smarne występują w postaci płynów o niskiej lepkości i działają penetrująco lub tworzą cienkie powłoki. Smary o konsystencji pasty zmniejszają luzy i tarcie w mechanizmach wolnobieżnych i układach łożyskowych. Produkty silikonowe znajdują zastosowanie w smarowaniu metali, tworzyw i gumy.

Powłoki specjalistyczne
MULTIBOND seria 9000

Środki tej grupy spełniają różne zadania: uszczelniają pory w metalach, usuwają korozję, zabezpieczają przed korozją, chronią przed przegrzaniem podczas spawania i innych prac z wydzielaniem dużej ilości ciepła, chronią powierzchnie przed ścieraniem, wpływami atmosferycznymi itp.

Narzędzia i osprzęt do klejów MULTIBOND

Niektóre kleje i masy klejące wymagają użycia specjalistycznego osprzętu i narzędzi do poprawnej i wygodnej aplikacji. W tej grupie znajdują się pistolety do podwójnych i pojedynczych strzykawek, dysze mieszające, igły dozujące, narzędzia do montażu szyb samochodowych itp.